Alkol-Madde Kullanım Bozukluğu

Alkol-Madde kullanan bireylerin aile yakınlarıyla 6 oturumluk grup çalışmasıdır.

Alkol madde kullanım bozukluğu sadece kullanan bireyi değil, aile ve toplumu da derinden etkiler. Anne, baba veya eşler aile üyelerinden birinin bağımlı olduğunu öğrendiğinde yoğun duygu ve düşünceler yaşarlar. Yaşanan bu durum maddi ve sosyal yükün yanında psikolojik sorunlar da yaşamalarına sebep olur. Çaresizlik hissi, baş etme mekanizmasının yetersiz olması ve sosyal desteğin olmamasıyla artar. Tüm ailelerin yaşadığı bu zorluklar, hayal kırıklığı, inkar, suçluluk, ümitsizlik, şaşkınlık, ne yapacağını bilememe, öfke, utanç, korku, beklenti, bağımlı bireye odaklı yaşam sürmektir.

Ailelerin güçlendirilmesi ve dayanma güçlerinin artırılması hem alkol-madde kullanım problemi olan bireyin tedavisini ve rehabilitasyon sürecini olumlu etkileyecek hem de aile yükü nedeniyle oluşabilecek sorunların önlenmesini sağlayabilecektir.

Bu nedenle MaRe Terapi’de alkol madde kullanan bireylerin aileleriyle buluşuyoruz. Aile eğitimlerimize katılın. Alkol-maddenin kullanan bireye ve aileye olan etkilerini, değişim için nelerin yapılması gerektiğini ve alkol-madde problemi olan bireyle iletişim yollarını en çok sorulan sorularla Aile bilinçlendirme eğitimimizde çalışıyoruz.

Detaylı bilgi ve kayıt olmak için iletişime geçiniz.