NEFES MOLASI

                                                                                      NEFES MOLASI - Mare Terapi, 2018

Saat: 2 Saat
Uygulayıcı: Uzman Klinik Psikolog Zeynep Şeker

1.Hafta
Psikoeğitim (Stres Nedir, Stresle Başa Çıkma Yolları)
Yaşanılan Problemlerin Paylaşılması
Aşamalı Kas Gevşetme Egzersizi Açıklanması ve Uygulaması
Kapanış

 

2.Hafta
Ödev ve Geçen Haftanın Geribildirimlerinin Paylaşılması
Aşamalı Kas Gevşetme Egzersizi Uygulaması
Psikoeğitim (Bilinçli Farkındalık-Mindfulness)
Farkındalık Molası Egzersizi Uygulaması
Kapanış

3.Hafta –Takip Seansı
1 Aylık Sürecin Geribildirimlerinin Paylaşılması
Psikoeğitim (Pratiğin Önemi, Kazanılan Becerilen Yaşama Genellenmesi)
   Bilinçli Farkındalık-Mindfulness Uygulaması
   Sonlandırma


Klinik Psikolog Zeynep Şeker, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Swansea Universitesi’nde (Wales, UK) Abnormal and Clinical Psychology bölümünde tamamlamış, şu anda Kocaeli Üniversitesi’nde Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı bölümünde doktora programına devam etmektedir.

Geçmiş iş deneyimlerinde, Kartal Belediyesi Kadın Sığınma Evi’nde koordinatör, terapist ve eğitmen olarak, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ayaktan ve yataklı servislerde klinik psikolog olarak ve Maltepe Üniversitesi İngilizce ve Türkçe Psikoloji bölümlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Terapi pratiğinde, bireysel ve grup terapilerinde olmak üzere, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR ve Mindfulness Temelli Psikoterapileri kullanmaktadır. Bunun yanı sıra Stratejik Aile Terapisi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri ve Diyalektik Davranışçı Terapi yöntemlerini de uygulamaktadır.

Öğrencilik yıllarından itibaren devam eden, farklı dernek ve sivil toplum kuruluşlarındaki gönüllü çalışmalarının yanı sıra, 2012-2016 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şube Travma ve Afet Çalışmaları Birimi başkanlığı görevini sürdürmüştür. Halen Türk Psikologlar Derneği, Çift ve Aile Terapileri Derneği ve EMDR Derneği üyeliği devam etmektedir.

Şu anda özel bir klinikte psikoterapi çalışmalarına devam etmekte, ergen ve yetişkinlerle bireysel, çift-aile ve grup terapileri gerçekleştiren Şeker, aynı zamanda Işık Üniversitesi ve Medipol Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.